• 10 LUT 17

Wyjedź, skorzystaj, rozwiń skrzydła – szanse dla naukowców US w programie RISE

RCIiTT ZUT oraz Pełnomocnik Rektora US ds. Programu Horyzont 2020 maja przyjemność zaprosić Państwa na warsztaty, które odbędą się 17 lutego 2017r. w Sali Senatu US (Rektorat US, al. Papieża Jana Pawła II nr 22a) w godz. 09:00-13:00.

Warsztaty będą dotyczyły aktualnie otwartego konkursu Research and Innovation Staff Exchange (RISE) w ramach Horyzontu 2020. RISE polega na wymianie pracowników zajmujących się badaniami i innowacjami (naukowcy, w tym doktoranci oraz kadra zarządzająca, administracyjna i techniczna) pracującymi w różnych krajach i sektorach (np. sektor akademicki i biznes/przemysł). Dzięki temu programowi możliwe jest prowadzenie projektu badawczego oraz wymiana wiedzy, doświadczeń i działania sieciujące, takie jak konferencje, szkolenia, spotkania. Szczególnie wskazany jest udział małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).
    Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z zasadami ubiegania się o grant w ramach Research and Innovation Staff Exchange (RISE) w Horyzoncie 2020. Podczas spotkania przedstawione zostaną kluczowe elementy wniosku, praktyczne porady oraz zasady pisania wniosku projektowego. Dzięki formie warsztatowej, w której będą miały miejsce ćwiczenia grupowe przećwiczone zostaną praktyczne aspekty aplikowania o grant.
    Warsztaty poprowadzi Edyta Pazura-Umecka, konsultantka ds. Programów Badawczych w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT.
    Więcej informacji na temat konkursu RISE TUTAJ. Program szkolenia oraz rejestracja dostępne: http://innowacje.zut.edu.pl/wydarzenia/wyjedz-skorzystaj-rozwin-skrzydla-szanse-dla-naukowcow-us-w-programie-rise
    O przyjęciu na spotkanie decyduje kolejność zgłoszeń. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu:
    lub  tel.: 91 449 41 53, 91 444 14 28